вівторок, 13 лютого 2018 р.

З досвіду роботи класного керівника 7 – Б класу Антонюк Л.В.

Досить часто у шкільному віці дитина усвідомлює, що мозок їй потрібен для механічного запам'ятовування, а ніяк не для того, щоб реалізувати власну ідею, задовольнити пізнавальний інтерес через самостійні рішення. Кожна її дія підпорядковується шаблонним стереотипам старших, які вона повинна моделювати в своїй поведінці.
 Успіх за таких умов забезпечується доброю пам’яттю, а не вмінням мислити. Їй доводиться від мислення переходити до запам’ятовування, що є складним завданням для природного потягу до волі, як риси юнацького максималізму.  Кмітливі діти швидко розуміють: важливе у школі аж ніяк не співпадає з тим, що потрібно в житті, й пристосовуються до такого роздвоєного існування.
 У педагога є важка, але дуже важлива місія ‑ бути класним керівником. Одні вважають її лише доповненням до своєї викладацької роботи, інші ‑ навпаки, найголовнішою. Як би не була важка ця діяльність, вона, безсумнівно, потрібна дітям, оскільки основна структурна ланка у школі ‑ це клас. Саме в ньому зароджується інтерес до навчання, формуються соціальні стосунки між дітьми Співпрацю з моїми п`ятикласниками я розпочала ще в початковій школі під час роботи літнього табору «Веселка». Тому, приступивши до виконання обов`язків класного керівника на початку п`ятого класу, я уже знала психолого-емоційний стан учнів. Це значно полегшило мою роботу і був ефективний результат кожної нашої справи.

понеділок, 15 січня 2018 р.

Як зробити дітей щасливими?

У діяльності майже кожного вчителя є нелегка, але дуже важлива місія – класне керівництво.
Та якою складною не була б робота класного керівника, без сумніву, вона потрібна дітям, оскільки основною структурною ланкою в школі є клас. Саме тут організовується пізнавальна діяльність, формуються соціальні відносини між учнями. У класах реалізується турбота про соціальне благополуччя дітей, вирішуються проблеми їх дозвілля, здійснюється первинне об'єднання колективів, формується відповідна емоційна атмосфера.
За своїм статусом класний керівник у школі – основний суб'єкт виховної роботи з батьками учнів. Він виробляє основну стратегію й тактику взаємодії школи і сім'ї. Як фахівець з педагогіки й психології, він може допомогти батькам у вирішенні протиріч, які виникають у сім´ї, у соціальному середовищі.
Психологи стверджують: якщо сім’я зацікавлена у вихованні особистості дитини, то сили школи потроюються. Адже цей розвиток успішний лише завдяки спілкуванню, взаєморозумінню й співпраці з батьками.
Протягом своєї педагогічної діяльності у Хорошівській гімназії я випустила вже два класи і зараз є класним керівником 7-Б класу.
Батьки завжди є опорою у моїй роботі. Вони допомагають істотно звільнитись від безлічі «побічних» навантажень. Це надає можливість зосередитись на педагогічній творчості, забезпечити індивідуальний підхід до кожного учня.
Для більш активної участі батьків у житті класу потрібно зробити так, щоб вони бачили зацікавленість вчителя у процесі навчання й виховання. Коли я віддаю весь свій час, всю свою душу дітям, серця батьків не залишаються байдужими.
Разом з батьками проводимо позакласні заходи: «Бабусю моя рідненька», «Ви наша гордість, татусі і дідусі!», «День святого Миколая» та інші. На батьківських зборах ми обговорюємо те,  як зробити гімназійне життя наших дітей цікавим, змістовним і яскравим.

У жовтні 2017 року стараннями батьків учнів 7-Б класу була організована поїздка до міста Житомира. Там ми відвідали  Краєзнавчий музей, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова”   та побували на майстер-класі в Львівській шоколадній майстерні. Наші діти були в захваті від побаченого. Вони дізнались багато цікавого про рідний край, розвиток космічної науки. Учні стали свідками виготовлення шоколаду, а також власноруч створювали солодкі шедеври.

пʼятниця, 5 січня 2018 р.



Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:
— розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати Вашої дитини;
— поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
— цікавтесь які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
— вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;
— наполягайте на тому, щоб Ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без Вашого відома;
— навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
— контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
— цікавтесь чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
— навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
— переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;
— інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких ігр
— навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
— переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;
— інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
— розмовляйте як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.
— розмовляйте як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.
Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. 
                   Дитина повинна Вам довіряти.