понеділок, 30 січня 2017 р.

Всеукраїнська акція "Годівничка"

  На вулицях панує чарівна зима, падає блискучий сніжок, одягаючи все навкруги у білі шати. Люди вдягаються у теплі речі та взуття. Тварини лягають спати або ж рятуються приготованими восени  запасами. Деякі птахи відлітають у теплі краї, а от доля міських птахів багато в чому залежить від доброти та милосердя людей.
         Птахи мають велике наукове, виховне й естетичне значення. Вони є об'єктом наукових досліджень, моделями для вивчення біологічних процесів, чудовою прикрасою лісів, полів - невід'ємною складовою частиною рідної природи.
         Охороняти треба не тільки рідкісних і зникаючих , а й усіх птахів, у тому числі й тих «шкідливих», яких у минулому винищували. 
У природі немає так званих безумовно шкідливих птахів. Пристосовуючись до умов існування, птахи можуть вступати в тимчасові суперечності з потребами людини. Отже, вирішуючи їх долю, треба враховувати всі особливості їхнього життя, переглянути всі форми взаємовідносин між ними і людьми, для того, щоб в умовах сучасного науково-технічного прогресу знайти можливість зберегти світ пернатих не тільки для нинішнього, а для майбутніх поколінь.
          Не менш важлива умова збереження птахів - підгодівля їх у несприятливий час, оскільки для птахів голод - одна з основних причин загибелі взимку. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до загибелі великої кількості птахів. Вміло організована підгодівля сприяє не лише виживанню пернатих, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках. Підгодівлею птахів займаються всі, кому небайдужа їх доля.
 В нашій гімназії у підгодівлі птахів брали участь учні старших класів і молодші школярі разом із вчителями.
          Доброю традицією в нашій гімназії стало щорічне проведення на початку зими акції «Годівничка». Не став винятком і цей навчальний рік. Вже з осені учні та вихованці навчального закладу почали активно готуватися до акції (заготовляли корми  для птахів).  У Хорошівській гімназії юних екологів змалку привчають любити та оберігати природу, піклуватися про неї. Про це свідчать яскраві назви акцій та конкурсів:
 « Посади дерево», «Природі не неси шкоди», «Допоможи птахам взимку» тощо.
         Метою акції «Годівничка» є:
довести до свідомості учнів необхідність збереження різних видів зимуючих птахів;
ознайомлення із видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості;
розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація їх охорони;
виховання у дітей поваги та бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні зимові місяці.
         Під час цієї акції учні нашої гімназії:
  • ознайомилися з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї     місцевості;
  • отримали необхідні знання з біології птахів, аспектів їх підгодівлі;
  • оволоділи методиками вивчення, спостереження та обліку зимуючих птахів;
  • навчилися гуманному ставленню до птахів, мотивації до їх охорони.

        Діти були учасниками різноманітних заходів:  конкурсів малюнків, годівничок,  різних поробок, аплікацій, написані оповідань, випуску стінних газет, інтелектуальних ігор, брали участь у бесідах і виховних годинах.
         У кожному класі працювала група учнів, які вели щоденники спостережень. На основі спостережень встановлено, що основні види птахів, які в нас зустрічаються – це горобці, синички, снігурі, сороки, ворони, сойки, дятли,  голуби. Найчастіше птахи зустрічаються біля годівничок, житлових будинків, де на подвір’ї їдять домашні птахи, у безвітряних місцях, а найкраще пташки їдять зерно, насіння, крихти хліба, шматочки сала.

         У підгодівлі птахів беруть  участь учні старших класів і молодші школярі разом із вчителями.

  Переможці конкурсу "Найкраща годівничка"


На центральній доріжці гімназії,  біля приміщення початкових класів,  на деревах географічного майданчика, у шкільному саду було розвішано більше 27 годівничок. Вдома  учні  також порозвішували різні види годівничок і у вигляді будиночків, і зроблені із пластикових пляшок або просто закріплювали на деревах шматочки сала для синичок чи сітки з насінням. 















        Цікаво пройшло свято "Пташина ялинка" для учнів 1-4 класів та свято «Зимуючи птахи нашого краю» для учнів 5 – 6 класів. На святі учні дізнались багато цікавого про зимуючих птахів, прочитали вірші, прислів’я взяли участь в конкурсах.



Немає коментарів:

Дописати коментар